do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Czy można wymienić oponę pneumatyczną na superelastyczną w wózku widłowym? 2

.

W wózkach widłowych na tą samą standardową felgę można zamontować zarówno opony pneumatyczne jak i opony pełne – superelastyczne.

Wielu klientów myśli, że zastosowanie opony superelastycznej ( pełnej ) w wózku widłowym wymaga wymiany felgi na inną.

Nie ma takiej konieczności.

Opony pełne można zamontować na każdej feldze na której jest opona pneumatyczna.

 

W przypadku gdy felga jest jednoczęściowa i zamontowana jest opona pneumatyczna z pierścieniami docinkowymi mamy dwa wyjścia:

  1. Montaż opony superelastycznej w wersji SIT/Quick, czyli do szybkiego montażu. W tym przypadku nie użyjemy pierścieni dociskowych.
  2. Montaż opony superelastycznej w wersji STANDARD. W tym przypadku użyjemy tych samych pierścieni dociskowych, które były użyte w oponach pneumatycznych.

 

W przypadku gdy opona pneumatyczna na wózku widłowym zamontowana jest na feldze skręcanej możemy zastosować tylko opony w wersji STANDARD.

Pamiętaj !  Opony superelastyczne montuje się przy użyciu specjalistycznych pras hydraulicznych wraz z oprzyrządowaniem. Serwisy opon do wózków widlowych posiadają takie prasy w wersji mobilnej oraz w wersji stacjonarnej.

Wymiana opon pełnych/superelastycznych może się więc odbywać na miejscu pracy wózka ( serwis opon przyjeżdża do klienta ze specjalistyczną prasą na przyczepie ) lub bezpośrednio w serwisie ( klient przywozi całe koło do serwisu, gdzie odbywa się demontaż starej opony superelastycznej i montaż nowej )

 

Prasa mobilna do montażu opon i opasek do wózków widłowych:

 

Prasa stacjonarna do montażu opon i opasek do wózków widłowych:

Komentarze do wpisu (2)

25 marca 2016

dzieki za wyjasnienie tematu. Ostatnio mielismy problem bo do felgi skrecanej zamowilismy opony superelastyczne szybki montaz, chcielismy zmienic z pneumatycznych i okazalo sie, ze niestety nie pasuje. Trzeba bylo wymienic na standardy co bylo dodatkowym kosztem.

20 kwietnia 2016

Wreszcie porządne wytłumaczenie tematu wymiany opon na widlaku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl