Blog opony do wózków widłowych
Opony i opaski do wózków widłowych - sklep internetowy firmy Spare
Jak zbudowa jest opona pneumatyczna do wózka widłowego? 1

 

Opony pneumatyczne do wózków widłowych, to jedna z trzech grup ogumienia, które można zamontować na widlaka. Obok opon pneumatycznych, stosuje się opony superelastyczne oraz opaski elastyczne.

Odpowiedni wybór ogumienia do wózków widłowych, gwarantuje bezpieczeństwo pracy, komfort jazdy, zabezpieczenie przewożonego ładunku oraz optymalne koszty eksploatacji wózka widłowego.

Opony pneumatyczne do wózków widłowych, wymagają zastosowania dętki i ochraniacza w przypadku opon diagonalnych do wózków lub specjalnego uszczelniacza w przypadku opon radialnych.

Są dwa rodzaje opon pneumatycznych do wózków widłowych, diagonalne i radialne. Różnią się one znacząco konstrukcją.

budowa opony diagonalnej do wózka widłowego

Opona pneumatyczna diagonalna do widlaków, składa się ze stopki opony, kordu tekstylnego i bieżnika. Kord tekstylny oplata całą oponę. Ilość warstw kordu, oznacza się literami PR. Im więcej przekładek, tym opona jest mocniejsza. Ten sam rozmiar opony, np. 6.50-10, może mieć różne ilości przekładek ( kordu ). 

 

Budowa opony radialnej do widlaków.

Opona pneumatyczna radialna, składa się ze stopki opony, kordu stalowego, opasania stalowego czoła opony oraz bieżnika.

 

Opony pneumatyczne, które można stosować do wózków widłowych, różnią się bardzo konstrukcją od opon superelastycznych. Inaczej też wygląda montaż opon pneumatycznych i superelestycznych.

Budowa opony pneumatycznej, pozwala na większą amortyzację wózka widłowego, niż opona superelastyczna. Niestety opon pneumatycznych do wózków widłowych nie da się naprawić. warto więc, w miejscach gdzie opony sa narażone na częste przebicia, zastanowić się czy opony pełne nie będą lepszym rozwiązaniem.

Ze względu na konstrukcję opon pneumatycznych, bardzo ważne jest stosowanie właściwego ciśnienia w oponach do wózków.

Tylko eksploatacja opon pneumatycznych, z odpowiednim ciśnieniem, gwarantuje bezpieczną pracę wózkiem widłowym i trwałość opon.

Tabela z zalecanym ciśnieniem opon pneumatycznych do wózków widłowych https://www.opony-market.pl/pl/n/11

Komentarze do wpisu (1)

26 marca 2018

Cieszy mnie to że firma nie jest nastawiona na sam zysk ale także na pomoc i pokierowanie kupującym. Wasz blog jestem przepełniony ważnymi informacjami bez których ciężko jest wybrać jakąkolwiek oponę.

Kontakt

Obsługa klienta:

tel: 22 723 92 90

kom: 501 510 436

kom: 509 678 515 

sklep@opony-market.pl

 

pon-pt  godz: 8-16

 

spare opony do wózków facebook

Darmowa dostawa

Wysyłka opon gratis, dla zamówień od 2360,00 pln netto

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl