do kasy suma: 0,00 zł

masz pytania?
jesteśmy do dyspozycji

tel: +48 22 723 92 90
kom: +48 501 510 436
kom: +48 509 678 515

Jak dobrać opony zimowe do wózków widłowych, widlaków. 6

 

W asortymencie opon do widlaków, nie występują specjalne opony zimowe do wózków widłowych. Producenci opon oferują jedynie opony całoroczne do widlaków.

Są jednak rozwiązania, które pomogą użytkownikom wózków widłowych, na uzyskanie większej przyczepności na zaśnieżonym czy oblodzonym terenie.

Najważniejsze, co może zrobić użytkownik wózka, to zadbanie o odpowiednią głębokość bieżnika na oponie w wózku widłowym. Opony zużyte będą miały mniejszą przyczepność do śliskiego podłoża. Warto, więc przed zimą sprawdzić stan opon, zamontowanych na wózku widłowym. Jeżeli opony są zużyte należy je wymienić.

Przykład opony do wózka widłowego z głębokim bieżnikiem, która znakomicie będzie sprawdzać się w warunkach zimowych:

opona IC40 continental

 

Dodatkowo są dwa rozwiązania, ułatwiające jazdę wózkiem widłowym po śniegu:

- łańcuchy śniegowe na koła do wózków widłowych

- kolce zimowe do opon do wózków widłowych.

W przypadku pierwszego rozwiązania, warto podkreślić, że stosując łańcuchy zimowe, mamy duży wybór rodzajów łańcuchów oraz możliwość i szybkiego montażu. Możemy więc zastosować łańcuchy do wózków widłowych, w przypadku gdy wózek jeździ w magazynie i na zewnątrz. Kupując łańcuchy na koła do widlaka, warto zainwestować w markowy produkt, z odpowiednio grubymi ogniwami.

Jeżdżąc wózkiem widłowym, z zamontowanymi łańcuchami, należy ruszać wózkiem i hamować w sposób łagodny, tak, aby łańcuchy nie zerwały się.  Najczęstszym problem przy stosowaniu łańcuchów, jest zrywanie podczas zbyt dynamicznej jazdy.

 łańcuch zimowy do opon do wózków widłowych

Kolce do opon do wózków widłowych to alternatywa do łańcuchów zimowych na koła do wózków widłowych.  Kolce można zamontować w oponie superelastycznej (pełnej )przy użyciu wkrętarki ze specjalną nasadką (w komplecie) lub specjalnego narzędzia do montażu.  Kolce nie niszczą opon do wózków widłowych. Można je zdemontować po zakończeniu sezonu zimowego. Kolce do opon do widlaków występują w różnej długości i ilości.  Ilość użytych kolcy zależy od rodzaju bieżnika w oponie i sposobu ich rozmieszczenia.  Najczęściej zaleca się montaż po 2 sztuki na każdej lamelce w oponie wózka.

 

Kolce do opon superelastycznych

 

Komentarze do wpisu (6)

23 stycznia 2017

Na zimę do wózków widłowych, chyba lepsze łańcuchy niż kolce. Łańcuchy można zdjąć, gdy pogoda się mieni.

25 stycznia 2017

Czy po wyjęciu kolcy z opon superelastycznych, nie zostaną dziury w oponach??? Czy takie kolce można zamontować samemu używając wkrętarki?

29 stycznia 2017

Najlepiej sprawdzają się w widlakach na śnieg i lód łańcuchy.

12 kwietnia 2017

kolce można zamontować/zdemontować samemu. potrzebna wkrętarka. nie zostają po nich dziury. są dość małe wiec ok

12 kwietnia 2017

a najlepsze opony do wózków widłowych na zimę, to opony nowe;)

25 maja 2018

Oczywiście że nowe są najlepsze, ale przy małym zużyciu nie ma potrzeby wymiany na nowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl